Szkoła Podstawowa nr 78 im. Mikołaja Kopernika

ul. Jedności Narodowej 195, 50-303 Wrocław


Nasze sukcesy

Rok szkolny 2019/2020

Liliana Kazimierczak finalistką Dolnoślaskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślazak dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020


II miejsce dla Seleny Łakatusz z kl. II a za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Orzeł biały- godłem Polski"


III miejsce dla Magdaleny Budy z kl. II a za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Zimowa wycinanka"


Sukces świetlicy w Ogólnopolski Konkursie " Stołówka z klasą"

Praca plastyczna przygotowana przez uczniów ze świetlicy zakwalifikowała się do drugiego (ostatniego) etapu konkursu.

Mamy dużą szansę wygrać nagrodę główną – 60 tysięcy złotych na remont lub renowację stołówki.

Warunkiem zdobycia głównej nagrody jest głosowanie (od 13 II 2020r.) na naszą pracę na stronie www.stolowkazklasa.pl


Kacper Lepszy, uczeń klasy 6c, został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Ortograf”. Gratulujemy uzyskanego wyniku!


 Sukces Adasia Bordzania z kl.III a w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny"

 


I miejsce drużyny koszykarek w Strefie Wrocławskiej i awans do rozgrywek powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Koszykówki Dziewcząt Dolnego Śląska


II miejsce dla Natalki Dąbrowskiej w Międzyświetlicowym konkursie Plastycznym "Portret Świętego Mikołaja"


I miejsce dla Julii Mazur w Międzyświetlicowym konkursie Plastycznym "Zabawa w origami - ozdoba choinkowa"


Oliwia Kubacka z kl. III b zdobyła III miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Recytatorskim „Najpiękniejsze Polskie Wiersze”. Gratulujemy!


Wyróżnienie dla Wiktorii Skowron w XXVII Wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim "Najpiękniejsza Szopka Betlejemska"

 


Wicemistrzostwo drużyny dziewcząt we Wrocławskich Igrzyskach Młodzieży w Koszykówce!


III miejsce dla uczniów naszej szkoły w Konkursie zorganizowanym w ramach "Wrocławskich Dni Recyklingu"


I miejsce i dwa wyróżnienia w XII Międzyszkolnym Konkursie Graficzno-Plastycznym "Przepis na zdrowie"

Weronika Krawczyk z kl. VI a zdobyła I miejsce, a Martyna Wójcik z kl. V a otrzymała wyróżnienie za udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Graficzno-Plastycznym "Przepis na zdrowie". W kategorii klas III-IV wyróżnienie otrzymała Marta Hajel z kl. III a.

Gratulujemy serdecznie!


III miejsce w VI Turnieju Wiedzy o Komunikacji Miejskiej

24.10.19 r. uczniowie klasy 6 a w składzie: Martyna Krysztowiak, Oskar Kaim, Łukasz Jankowski i Kacper Ślusarz zajęli III miejsce w VI Turnieju Wiedzy o komunikacji miejskiej pod hasłem „Szybko, bezpiecznie i ekologicznie po Wrocławiu”.


Rok szkolny 2018/2019



II i III miejsce dla naszej świetlicy w Konkursie "Wrocławskie Eko-zoo".


Dwa wyróżnienia dla naszej świetlicy

Julia Mazur z kl. II b oraz Karina Pietrucha z kl. IV a otrzymały wyróżnienia w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Podróż dookoła świata - Europa" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 84 we Wrocławiu.

Gratulujemy serdecznie!


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019

II i V miejsce naszych drużyn na XI Miejskim Turnieju Rowerowym

Drużyna piątoklasistów wywalczyła II miejsce, szóstoklasiści - V, pokazując, że potrafią zarówno jeździć na rowerze, jak i zająć się jego obsługą. Gratulacje!

Julka Mazur z klasy 2b ze srebrnym medalem Otwartego Wrocławskiego Turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu Dla Dzieci i Młodzieży.


II miejsce dla Marysi Pruchnickiej z naszej świetlicy.

Marysia Pruchnicka z kl. II b zdobyła II miejsce za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wiosenne kwiaty" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82 we Wrocławiu.

Gratulujemy serdecznie!


III miejsce dla Martyny.

Martyna Wójcik z kl. 4a otrzymała III miejsce za wykonanie budki lęgowej w Międzyszkolnym Konkursie "Zbuduj Budkę Lęgową" w ramach Projektu Społecznego „Sparrows World”.


I miejsce i  wyróżnienie dla dzieci z naszej świetlicy.

Emilia Pastuch z kl. II a zdobyła I miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Orzeł biały-godłem Polski " zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 93 we Wrocławiu. Martyna Minkiewicz  z kl. IV c  w tym samym konkursie zdobyły  wyróżnienie.

Gratulujemy serdecznie!



III miejsce  dla dzieci z naszej świetlicy.

Weronika Krutul i Julia Walczak  z kl. III a zdobyły  III miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym " Zabawa w origami- zwierzęta leśne " zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 36  we Wrocławiu.

Gratulujemy serdecznie!


Wyróżnienie dla dzieci z naszej świetlicy.

Martyna Minkiewicz i Nikola Kryś  z kl. IV c zdobyły wyróżnienie za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym " Kartka świąteczna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 67 we Wrocławiu.

Gratulujemy serdecznie!

 


I miejsce i 2 wyróżnienia dla dzieci z naszej świetlicy.

Martyna Minkiewicz z kl. IV c zdobyła I miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym  " Jesienne kompozycje " zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 9 we Wrocławiu. Jagoda Brzazgacz z kl. II a i Martyna Wójcik z kl. IV a w tym samym konkursie zdobyły 2 wyróżnienia.

Gratulujemy serdecznie!

 


Wyróżnienia dla Wiktorii Skowron, Luciano Suchego i Bartka Machnickiego w konkursie "Najpiękniejsza szopka betlejemska"


Marysia Pruchnicka zdobyła I miejsce w Miedzywojewódzkich Zawodach w Akrobatyce Sportowej.


 


Drużyna w składzie: Zosia Dudys, Weronika Krutul i Julia Walczak z klasy trzeciej zajęła I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie "Zawsze zdrowi".


II miejsce drużyny: Oskar Kaim, Łukasz Jankowski i Kacper Ślusarz w Międzyszkolnym Konkursie "Bezpieczeństwo na drodze"

 


III miejsce Antoniny Demczyszyn w V Turniej Wiedzy o komunikacji miejskiej pod hasłem „Szybko, bezpiecznie i ekologicznie po Wrocławiu” - praca plastyczna

 


III miejsce drużyny z klasy 8b w historycznej wrocławskiej grze miejskiejOrląt cień. Orlęta 1918- 1919”


Rok szkolny 2017/2018

III miejsce drużyny siatkarek w Volleymanii 2017/2018


 



I miejsce  w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Graficzno-Plastycznym pod hasłem "Jak  dbam o swoje zdrowie?"


II miejsce Sofiyi Savonovej w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Szanujmy naszą planetę"

 


I miejsce w konkursie Samorządów Szkolnych "W zdrowym ciele zdrowy duch!"

 


IV miejsce drużyny z 6a w "VI edycji Gry Miejskiej z Pazurem. Zacznij od Karłowic"


IV miejsce naszych Koszykarek w rozgrywkach Basketmanii grupy Gimnazjalnej

Oprócz medali otrzymały także nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł do wydania w sklepie sportowym. Gratulacje!


II miejsce Marysi Pruchnickiej na XI Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieżowej


III miejsce oraz dwa wyróżnienia dla uczennic z kl. 2a w konkursie plastycznym "Pani Wiosna"


II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Oliwia Możdżeń, Anita Topór, Adam Lewicki i Szymon Płóciennik w etapie międzyszkolnym po zaciętej walce zajęli 2 miejsce. Nasza drużyna uplasowała się na 1 miejscu ex aequo, po dogrywce minimalnie ulegliśmy drużynie przeciwnej. Gratulujemy sukcesu!


Adam Lewicki i Olgierd Ziober zajęli  II miejsce w Dolnośląskim Konkursie Rowerowym - "Jak naprawić rower?"


II miejsce Zespołu Świetliki 78 na XXIII Festiwalu Piosenki Ekologicznej w kategorii zespołów młodszych.


Kolejny sukces naszej świetlicy!

Z przyjemnością informujemy, że praca plastyczna wykonana przez Karinę Pietruchę z klasy III a zdobyła wyróżnienie

w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Cztery pory roku z filcu - wiosna".

Gratulujemy serdecznie!


Wyróżnienie w VIII Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej "Chwalmy Pana w rytmie... Alleluja!"


I miejsce Liliany Kazimierczak w dzielnicowym etapie XVIII Konkursu Recytatorskiego.


Kolejny sukces Kariny!

Z przyjemnością informujemy, że praca plastyczna wykonana przez Karinę Pietruchę z klasy III a zdobyła I miejsce

w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Mój Sportowy Idol".

Laureatce gratulujemy!


II miejsce i wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Wielkanocny zajączek"

Praca Kariny Pietruchy z kl. III a zajęła II miejsce w konkursie "Zajączek wielkanocny". Wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez Martynę Minkiewicz z kl. III c.

Serdecznie gratulujemy!!


III miejsce i wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Kartka wielkanocna"

Karolina Bielewicz z kl. III b zajęła III miejsce za wykonanie kartki wielkanocnej. Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymała kartka Kariny Pietruchy z kl. III a.

Gratulujemy serdecznie!


III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Mistrzostwach Wrocławia Igrzysk Młodzieży Szkolnej


Sukces naszej drużyny na Ogólnoświatowej Olimpiadzie Kreatywności 2018

Słodkie Ale Mądre: Maja Czerwonko, Natalia Raputa, Emilia Zieleniecka, Jędrzej Kachel, Kuba Bukwald i Kamil Żuchelkowski zajęli jedenaste miejsce w swojej kategorii wiekowej! Drużyna startowała w zadaniu artystycznym - musical'u "Smoczy klejnot". Gratulacje!


II miejsce i wyróżnienie w Międzyświetlicowym konkursie Plastycznym "Dinozaury"

II miejsce w konkursie w kategorii prac przestrzennych zajęła praca wykonana przez zespół w skład, którego weszły: MIRELLA ŚWIĘCH, WIKTORIA BRZAZGACZ, WIKTORIA KUTER, PAULINA KUŹMA, PAULINA ZDZIEBŁO, JULIA POTOMSKA oraz ZOSIA KURIATA. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała praca KARINY PIETRUCHY.

Gratulujemy!


I miejsce i wyróżnienie w XIV edycji Międzyświetlicowego Konkursu pt "ZABAWA W ORIGAMI – ORIGAMI ŚWIĄTECZNE"

Laureatkami I miejsca w konkursie zostały uczennice kl. III c - Nikola Kryś i Judyta Szczepaniak. Wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez Martynę Minkiewicz i Amelię Władykę również z kl. III c

Gratulujemy!

 


III miejsce Martynki w konkursie plastycznym.

Martyna Minkiewicz z kl. III c zdobyła III miejsce w konkursie pt. "Bezpieczne ferie", który był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 we Wrocławiu.

Gratulujemy!


Gratulacje dla Marysi i Antosi z klasy I b.

Marysia Pruchnicka zajęła I miejsce, a Antosia Sokołowska miejsce II w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Gratulujemy!


Sukcesy naszych sportowców

 


Wyróżnienie dla Oliwki Kubackiej i Amelki Stupin.

 


2 wyróżnienia za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Portret św. Mikołaja"

Julia Szczepańska i Paulina Kuźma z kl. III a zdobyły wyróżnienia w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym " Portret św. Mikołaja" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 64 we Wrocławiu

Gratulujemy !


I miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Drugie życie płyty - okrągłe cudeńka"

Karina Pietrucha z kl. III a zajęła I miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym " Drugie życie płyty - okrągłe cudeńka" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 we Wrocławiu.

Gratulujemy !


Wyróżnienie za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Kartka świąteczna"

Paulina Zdziebło z kl. III b zdobyła wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym " Kartka świąteczna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 67 we Wrocławiu

Gratulujemy !


V miejsce naszej szkoły w kampanii Rowerowy Maj 2017

 


II miejsce Kamila Sartysa z kl. 6b i Kacpra Lepszego z klasy 3c w międzynarodowym konkursie programowania BALTI

Chłopcy zajęli II miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy powodzeni w Finale, który odbędzie się 10 czerwca.

 

Zdolnym informatykiem okazała się także Kinga Miturska z klasy 6a, która wygrała szkolny etap konkursu "Komputerowy Mistrz" i  reprezentowała nasza szkolę w Wielkim Finale, gdzie wykazała się dużymi umiejętnościami w posługiwaniu się programami Paint, Word, Exel, Power Point oraz Logomocja.


I miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Magiczne Motyle"

  Małgosia Pasieka z klasy III c zajęła I miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Magiczne motyle" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 we Wrocławiu.

 Gratulujemy !


 II miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Orzeł biały godłem Polski"

Nikola Matuszek z klasy III c zajęła II miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Orzeł biały godłem Polski" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 93 we Wrocławiu.

 Gratulujemy !


 I i III miejsce za udział Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Krasnoludki są na świecie"

Paulina Zdziebło z klasy II b zdobyła I miejsceKarina Pietrucha III miejsce za wykonanie prac plastycznych na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. " Krasnoludki są na świecie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 36 we Wrocławiu

Gratulujemy !


Wyróżnienie za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Bezpieczne ferie"

Karina Pietrucha z klasy II a zdobyła wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Bezpieczne ferie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 we Wrocławiu.

 Gratulujemy !


 III miejsce za udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Origami- cztery pory roku- Jesień"

Oliwia Stobienia i Julia Szczepańska  z klasy II a zajęły III miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Origami- cztery pory roku- Jesień" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 36 we Wrocławiu.

 Gratulujemy !


 II i III miejsce oraz 2 wyróżnienia za udział Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Dinozaury"

Nikola Matuszek z klasy III c zdobyła II miejsce a Julia Nowak i Amelia Władyka z klasy II c-  III miejsce za wykonanie prac plastycznych na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Dinozaury " zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 we Wrocławiu.

Hela Markowska z klasy III b Paulina Zdziebło z klasy II b w tym samym konkursie zdobyły 2 wyróżnienia.

Gratulujemy !


 II miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Wrocławskie Prezentacje Matematyczne

W konkursowe szranki stanęli: Michalina Gaj, Anita Topór, Kamil Sartys i Adam Sak. Gratulacje!


I miejsce we Wrocławiu i II miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt

 


V miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt